Evde Hemşire Hizmetleri


Evde Hemşire Hizmetleri Evde uzun dönem hemşirelik hizmetlerimiz, her yaştan akut, kronik ve terminal dönemdeki hastalara evlerinde veya bulundukları ortamda hemşirelik hizmeti sağlanmasıdır.
Delta Sağlık, evde bakım hemşireleri; hastalar, aileler ve bakım veren bireylere odaklanan, hizmet planı ve standartları oluşturulmuş, tüm hastalara yaşadıkları ortamda (özel hemşirelik hizmetleri, evde sağlık ve evde bakım hizmetleri için) gerekli hizmeti planlayan, uygulayan ve değerlendiren sağlık profesyonelleridir. Evde bakım hemşireleri; etkili iletişim, kanıta dayalı uygulama ve klinik karar verme becerilerinde yetkin çalışanlarımızdır.
Delta Sağlık evde bakım hemşireleri; TC Üniversiteleri veya Yüksekokullarından mezun, yoğun bakım ve evde bakım deneyimi olan ve de sürekli hizmet içi eğitimi alan sağlık çalışanlarımızdır.

Uzun dönem hemşirelik hizmetlerinde süreç nasıldır?

-Hastanızı yerinde değerlendirmek ve sizlerin taleplerini dinlemek için bakım hizmetleri Uzmanımız sizleri bulunduğunuz hastane veya ev ortamında ziyaret eder.
-Hastanızın fiziksel, psikolojik ve sosyal ihtiyaçları ile ilgili sizlerden ve doktorundan bilgi alır, evde bakım süreci ile ilgili yapılması gerekenleri detaylı olarak paylaşır
-Ev ortamının hizmet için uygunluğu değerlendirilir ve gerekli koşulların oluşturulması sağlanır.
-Hastanın bakımı için gerekli olan tıbbi cihaz ve malzemeler hazırlanarak kurulumu sağlanır.
-Hastanın doktorunun talebi ve ailenin ihtiyaçları göz önüne alınarak özel hemşirelik hizmeti 12 saat veya 24 saat olacak şekilde organize edilir.
-Evde Bakım hemşirelerimiz hastanın doktoru tarafından order edilmiş tedavisinin yapılması, sosyal ihtiyaçlarının karşılanması ve gerekli formların düzenli olarak doldurulmasından sorumludur.
-Evde bakım hemşiremiz, hastanın doktorunu ve ailesini sürekli olarak süreç hakkında bilgilendirir.
-Hizmet süresi boyunca hastanızın genel durumu ve hizmetin kalitesi evde bakım doktoru ve Süpervizör hemşirelerimiz tarafından düzenli ziyaretlerle takip edilir.
-Sizlerin ve sevdiklerinizin yaşam kalitesini ve konforunu arttırmak ve koşulsuz hasta memnuniyeti oluştur mak Delta Sağlık ekibinin ve evde bakım hemşirelerinin temel önceliğidir.

Hizmetin Avantajları;

• Yaşadığınız ortamda sağlık hizmeti alabilirsiniz,
• Kişiye özel bir bakım avantajı sağlar,
• Hastane psikolojisini yaşamazsınız,
• Hastaneye gitme süresi olmadığından zamandan tasarruf edersiniz,
• Enfeksiyon riskini azaltır,
• Gizliliğiniz en üst seviyede olur,
• Kişinin yaşam kalitesini yükseltir,
• Bulunduğunuz yerden girişimsel hemşirelik hizmetlerini almanız sağlanır,
• Sevdiklerinizle zaman geçirmenize olanak sağlar,
• Hastanın ve yakınlarının yaşam kalitesini yükseltir,
• Sağlık hizmetine anında ulaşabilirsiniz.

Delta Sağlık Hizmetleri iletişim hattını arayarak hemşirelik hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve hizmet talebinde bulunabilirsiniz.