Covid 19 Evde Serum Hizmeti


Delta Sağlık evde covid 19 bakım merkezinin hemşirelik uygulamaları arasında yer alan evde serum takma işlemi intravenöz (damar içi) antibiyotik, diğer ilaçlar, oral(ağız yolu) alımı olmayan hastaların damar içinden beslenmelerini sağlayan mama ve sıvı tedavisine ihtiyaç duyan hastaların, ev konforunda tedavilerini almalarını sağlar.

Evde serum takma hizmetinin amacı, hastaların hastaneye yada başka merkezlere gitmelerine gerek kalmadan, ilaç tedavilerini eksiksiz bir şekilde ev ortamında almalarını sağlamaktadır.

Evde serum takma hizmeti, hastaların hastane süreçlerini kısaltmakla birlikte hasta yakınlarına da zamandan tasarruf sağlar.

Serum Takma İşlemi Nedir?

Tanısı konulmuş hastalığın tedavisi için ihtiyaç duyulan serum/ilaç uygulamalarının doğrudan damar içerisine intravenöz (IV) kateter yoluyla uygulanması işlemidir.

Hastanede yatan hastalara sıklıkla uygulanan serum takma işlemleri,  evde tedavisine devam etmek isteyen hastalarda da hekim reçetesi doğrultusunda uygulanmaktadır.

Evde Covid 19 Serum Takma Hizmetini Kim Verir?

Evde covid 19 serum takma hizmeti, hemşirelik ve dengi okullardan mezun kişiler tarafından, alanında uzmanlaşmış evde bakım hemşireleri tarafından gerçekleştirilir. Sağlık Bakanlığınca ruhsatlandırılmış evde bakım ve sağlık hizmeti çalışanı olan bu hemşireler, yetkileri doğrultusunda hekim tarafından reçete edilmiş serum takma işlemi için siz değerli hastalarımızın evlerine gelerek gerekli uygulamayı gerçekleştirirler.

Evde Covid 19 Serum Takma Hizmetini Kapsayan Tedaviler Nelerdir?

Ağız yoluyla beslenemeyen hastalarda parenteral(damar yolundan) beslenme tedavilerinde,

Hastalıklara bağlı elektrolit dengesi bozukluklarında, metabolik dengenin tekrar sağlanması gerektiğinde,

Enfeksiyon durumlarında uygulanan antibiyotik tedavilerinde,

Ameliyat sonrası ağrı tedavisi durumlarında,

Kemoterapi gören kanser hastalarının tedavilerinde,

Hastaneye gitmek istemeyen, hastane fobisi olan kişilere, evde covid 19 serum hizmeti gerçekleştirilebilir.

Evde Covid 19 Serum Takma Hizmetinden Nasıl Faydalanabilirim?

Evde covid 19 serum takma işlemi için hasta veya hasta yakınları, Delta Sağlık evde covid 19 Bakım merkezinin 0216 594 81 00 numaralı çağrı merkezini arayarak, sağlık temsilcilerinden evde serum takılması talebinde bulunur.